ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13956525
*
nr 1395 6525
Spegel
1890-tal, 70x60 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 19:17:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 23:20:18
1
300 kr
30/4 23:42:48
2
350 kr
3/5 11:57:08
3
400 kr
3/5 18:19:14
4
1.200 kr
3/5 18:32:08
2
500 kr
3/5 18:32:08
4
600 kr (Budbetjänt)
3/5 18:33:40
2
800 kr
3/5 18:33:40
4
900 kr (Budbetjänt)
3/5 18:34:40
2
1.200 kr
3/5 18:34:40
4
1.200 kr (Budbetjänt)
3/5 19:00:07
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1395 6525
Spegel
1890-tal, 70x60 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/4 23:20:18 | 1 | 300 kr |
30/4 23:42:48 | 2 | 350 kr |
3/5 11:57:08 | 3 | 400 kr |
3/5 18:19:14 | 4 | 1.200 kr |
3/5 18:32:08 | 2 | 500 kr |
3/5 18:32:08 | 4 | 600 kr (Budbetjänt) |
3/5 18:33:40 | 2 | 800 kr |
3/5 18:33:40 | 4 | 900 kr (Budbetjänt) |
3/5 18:34:40 | 2 | 1.200 kr |
3/5 18:34:40 | 4 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
3/5 19:00:07 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23